Jeżeli te argumenty który przedstawiam dalej do nikogo nie trafiają to … to może jednak ziemia jest płaska – pisze o “koronaściemie” na swoim facebooku Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani, dziś kilka kolejny słów o koronawirusie czy jak kto woli koronaściemie. Cześć z osób odradza mi pisanie o tym, ale zadam Wam pytanie dlaczego? Co takie jest z tym wirusem, że nie mogę pisać tego co o nim myślę? Dlaczego nie mam prawa wypowiedzi, analizy tego co widzę, mam mieć zakaz samodzielnego myślenia? Zwłaszcza, że zawsze podaje argumenty na poparcie swoich tez, których nigdy nikt nie zakwestionował? Jedyne kontrargumenty jakie padają to te , że zaraz napiszę, że ziemia jest płaska, że w Smoleńsku był zamach, że jestem kompletny idiotą itp. Itd. Może to i są ważkie argumenty, ale dla mnie to jest przykład kompletnego ich braku.

Do napisania tego posta skłoniły mnie słowa prof. Ryszardy Chazan z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Nie wolno zamykać ludzi w czterech ścianach. Zakazy opuszczania domu, wyjazdów na działkę czy wchodzenia do lasu z rodziną były absurdem, który nigdy nie powinien się powtórzyć.
– Nie rozumiem na jakiej podstawie prawnej nieuzasadniony strach ma pozbawiać młodzież edukacji
To tylko kilka cytatów z jej wywiadu jaki ukazał się na ONET.PL Ponadto krytycznie wypowiada się też na temat karania za brak maseczek. Jak tłumaczy prof. Chazan, nie ma żadnych naukowych dowodów, że noszenie maseczki zabezpiecza przed zakażeniem.

Czemu o tym piszę? Czemy daje te cytaty? Bo powoli jak widać zmienia się narracja głównych mediów, jeszcze nie dawno tylko i wyłącznie było straszenie śmiercią i wirusem. A teraz coraz częściej przebijają się wypowiedzi autorytetów medycznych. Cieszę się, że wypowiadają się w podobnym tonie jak ja. Czy ich też będą wyzywać od idiotów? Śmiem wątpić. Jak widać coś się dziej, coś się zmienia. Jak wiecie w wielu państwach na świeci były protesty przeciwko obostrzeniom i sposobom walki z wirusem. Przeciwko ogłupianiu ludzi przez media.

Jak już jesteśmy przy protestach to nawiąże do Białorusi. Pozwólcie jednak, iż pozostanę przy wirusie, a nie praworządności. Czy pamiętacie co zrobił dyktator Łukaszenka na Białorusi? Nie zamkną ani jednej szkoły, ani jednego zakładu pracy, ani jednego hotelu, restauracji czy salonu fryzjerskiego. O lasach i zakazie wychodzenia z domu nie będę wspominać. Nie bał się dokończyć ligi piłkarskiej. Cały świat pokazywał obrazki z Białoruskich stadionów, na których były tysiące kibiców. Pamiętacie te obrazki? A jaki jest tego efekt? Czy na Białorusi jest jakaś tragedia? Czy coś się stało? Ano stało się ale to dotyczy demokracji, pałowania niewinnych ludzi, wsadzania ich do więzienia, wielotysięczne protesty tak to się stało w tym kraju. Ale wirus nie zrobił tam żadnego spustoszenia, żadnego kataklizmu!!!

Jeżeli te argumenty który przedstawiam dalej do nikogo nie trafiają to … to może jednak ziemia jest płaska  Miłego i radosnego dnia z wschodem i zachodem słońca 

Kochani, dziś kilka kolejny słów o koronawirusie czy jak kto woli koronaściemie. Cześć z osób odradza mi pisanie o tym,…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Wtorek, 15 września 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki