Ostatnia decyzja TK odnośnie praw kobiet jest w pewnym sensie ostatnim dniem wolności. Sprawa aborcji stała się tematem numer jeden – pisze na swoim facebooku Prezydent Zieonej Góry Janusz Kubicki. 

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz, tekst „Wyrok NaKobiety”Kochani, dziś pierwszy dzień wolności (po 24 dniach koniec izolacji). Wreszcie można wyjść z domu. Z jednej pierwszy dzień wolności z drugiej … Ostatnia decyzja TK odnośnie praw kobiet jest w pewnym sensie ostatnim dniem wolności. Sprawa aborcji stała się tematem numer jeden. Zastanawiam się jak można to skomentować? Pozwolę sobie przytoczyć słowa osoby która, dla Jarosława Kaczyńskiego jest autorytetem, o której dziedzictwo walczy. Śp. Prezydent Lech Kaczyński powiedział: „– Wysoko sobie cenię koalicję, która jest w stanie zmieniać Polskę, natomiast jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać”.
I co do tego, że nie wolno go naruszać jest pełna zgoda. Szkoda słów. Szkoda setek tysięcy kobiet. Jak daleko jeszcze można się posunąć?

W Polsce szaleje wirus, to nie czas, nie miejsce na to aby teraz zajmować się aborcją. Teraz najważniejsze jest zdrowie Polaków. Apeluje do wszystkich posłów i senatorów. Zróbcie w 24 godziny Ustawę (potraficie tak robić), naprawcie to co zepsuł Trybuna Konstytucyjny. Pokażcie że jesteście za ludźmi.
#strajkkobiet

https://www.facebook.com/janusz.kubicki.35/posts/2779121702334036

facebook Janusz Kubicki