“Ostatnio głośno było o lubuskim, część polityków mówiła że wygraliśmy z CODIV. Jak widać ta radość była przedwczesna”. Codzienny raport prezydenta Janusza Kubickiego o stanie epidemicznym Zielonej Góry. Zapoznaj się z sytuacją w naszym mieście.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Nie mam dobrych wiadomości. Mamy nowy przypadek w Zielonej. Najgorsze jest to, iż jest to pielęgniarka ze Szpitala. Wiecie jak to się potrafi rozlać. Wielokrotnie pisałem, iż cieszę się z zera, ale dodawałem, iż oby to nie była cisza przed burzą. Procedury zostały wdrożone. Oddział jest zamknięty osoby zostały przniesione do izolatorium.

Co teraz? Jak to się rozwinie dalej? Ostatnio głośno było o lubuskim, część polityków mówiła że wygraliśmy z CODIV. Jak widać ta radość była przedwczesna, sprawdza się to co mówiłem, z tym wirusem musimy nauczyć się żyć, bo on będzie z nami na zawsze, i nie zniknie. Pisałem i mówiłem, że nie można popadać w hura optymizm, zwłaszcza że wczoraj wykryto kolejne ognisko i niestety też w szpitalu (już nie w Zielonej). Żeby nie okazało się za chwilę iż z pozycji lidera spadniemy na ostatnie miejsce!

CO będziemy robić? Czy znowu zaczniemy wprowadzać obostrzenia? Czy należy zamknąć restauracje, bary, hotele, centra handlowe, fryzjerów, kosmetyczki, rehabilitantów, urzędy, przedszkola, żłobki, urzędy, zakłady pracy, boiska, domy kultury? Czy znowu ograniczyć handel? Czy znowu zamknąć wszystkich w domach i zakazać wychodzić? Moim zdaniem nie, koniec uciekania przed wirusem. Musimy się z nim zmierzyć, nie możemy całe życie przed nim uciekać. Bo to nie ma sensu. Trzeba żyć, trzeba uważa na siebie, ale koniec uciekania. Zdrowy rozsadek musi wygrać. Miłego dnia. Wiem, że damy radę.

Kochani. Nie mam dobry wiadomości. Mamy nowy przypadek w Zielonej. Najgorsze jest to, iż jest to pielęgniarka ze…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Piątek, 22 maja 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki