Wczorajsze przemówienie Kaczyńskiego, nie wiem jak je skomentować. Kobiety walczą o swoje prawa, które im krok po kroku ktoś odbiera. Może chcemy wrócić do czasów, kiedy kobiety nie miały prawa głosu? Tego ktoś chce? Tego ktoś oczekuje? – komentuje Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz, tekst „Wyrok NaKobiety”Kochani, słońce dziś rano było … ale się zmyło. A szkoda bo każdy jego promyk jest cenny. Nie wiem od czego zacząć, tyle tematów, tyle problemów. Wirus osiąga coraz wyższe statystyki. W lubuskim, w Zielonej nie jest źle. Ale … powiem tak jeszcze nie jest źle. Wszystko przed nami. Obym był, złym prorokiem, oby moje słowa się nie sprawdziły. Niestety ale jesienna fala zaskoczyła wszystkich, rządy w całej Europie padły na kolana. Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem. Nas wszystkich rządzących to zaskoczyło. Prezydent, Premier, Marszałek również ja, nikt się do tego nie przygotowała skutecznie. Możemy długo o tym gadać dlaczego tak się stało. Ale od tego nic nie przybędzie. Myślę, że możemy powiedzieć wspólnie przepraszam. Nikt sobie już nie radzi z tym wirusem. Nikt nie był w stanie przewidzieć tego wszystkiego. Teraz czas na to aby z nim skutecznie walczyć. Niby prosta recepta. Ale … zawsze jest jakieś ale. Dziś nikt z nas nie myśli o wirusie, albo przynajmniej większość jest inny temat.

Temat ABORCJI. Pisałem już o tym kilka razy. Czasami sam się zastanawiam nad tym wszystkim. Po wczorajszym dniu. Mam kolejne przemyślenia. Coraz bardziej wydaje mi się, że nie chodzi tu o żadną ochronę życia. Tak nie chodzi o ochronę życia, bo przecież oni doskonale wiedzą, że aborcje idą w setki tysięcy. Wiedzą też, że gdyby chcieli zmniejszyć aborcje, czyli chronić życie, to powinni na uszach stawać z edukacją seksualną, dostępem do żłobków, przedszkoli, realną pomocą kobietom itp. Czy tak jest? Szkoda słów. Czy naprawdę wierzycie w to, że ktoś kto ma pieniądze nie wie jak sobie z tym poradzić? O co w tym wszystkim chodzi? O udowadnianie kto, kogo, kto ma większego, o przypodobanie się? Tylko to się odbywa kosztem nas wszystkich. Wczorajsze przemówienie Kaczyńskiego, nie wiem jak je skomentować. Kobiety walczą o swoje prawa, które im krok po kroku ktoś odbiera. Może chcemy wrócić do czasów, kiedy kobiety nie miały prawa głosu? Tego ktoś chce? Tego ktoś oczekuje? Kompromis w tej sprawie, był lichym ale był. Został złamany, teraz w takim momencie, kiedy naprawdę potrzebujemy spokoju, jedności. Ludzie wyszli na ulice. Nie to jest protest żadnej partii, to jest protest zwykłych ludzi, którzy głośno mówią dość, stop. Chciałbym aby była chwilą opamiętania i refleksji u tych którzy ten konflikt wzniecili. Powinni wyjść przed kamery i powiedzieć głośne przepraszam, i cofną się. Tego oczekują ludzie. Jeżeli to zrobią to zachowają odrobinę przyzwoitości. Czy tak się stanie? Nie sądzę. Protest jest i trwa. To nie są żadne „zorganizowane i sterowane bojówki” to są zwykli ludzie.

Dwa lata temu też pisałem o tym samym o protestach, o aborcji. Foto jest z tamtego okresu.

facebook Janusz Kubicki