To trudny rok dla wszystkich samorządów w Polsce, dodatkowo zmagających się z epidemią koronawirusa. Mimo to miasto nie rezygnuje w Budżetu Obywatelskiego 2021.

Wspominał o tym niedawno Janusz Kubicki w mediach społecznościowych. W środę potwierdził to w audycji Prezydent na 96 FM. Budżet obywatelski ma wystartować pod koniec października.

Ja mówiłem o tym, że to kiedyś nastąpi, że są pewne elementy, z którymi walczymy w pierwszej kolejności, bo to nie było najważniejsze. I teraz to robimy. Chcemy, żeby w październiku listopadzie odbyły się te wszystkie elementy z tym związane, żeby zadania z budżetu obywatelskiego mogły również zafunkcjonować – Janusz Kubicki.

Nowością będzie wyodrębnienie części budżetu dla seniorów.

Żeby była kwota, którą przeznaczymy na to, co seniorzy będą chcieli, żeby w mieście się zmieniło. Żeby to było coś wyłącznie dla nich, tak jak mamy budżet dla mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto. To wszystko jest w fazie dopracowywania – Janusz Kubicki.

Kwota budżetu ma być podobna, jak w poprzedniej edycji – 6 mln zł.

Prezydent na 96FM: Janusz Kubcki

Gościem programu "Prezydent na 96FM" jest Janusz Kubicki,, włodarz Miasto Zielona Góra. Czekamy na Wasze pytania: prezydent@wzielonej.pl, telefonicznie (nr do studia: 68 326 96 96) lub w komentarzach pod transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Środa, 30 września 2020

MK - Radio Index