Uposażenie dla polityków mogłoby być wyższe, gdyby… było ich mniej –powiedział w wywiadzie dla Radia Index prezydent Janusz Kubicki komentując głośną sprawę podwyżek dla m.in. przedstawicieli polskiego parlamentu i ministrów.

Przypomnijmy, spora część posłów poparła podwyżki. Senat propozycję podwyżek jednak odrzucił i zdaniem polityków partii rządzącej, ustawa w Sejmie nie będzie już procedowana.

Mamy 460 posłów, 100 senatorów, 60 eurodeputowanych. Może warto zostawić 100-150 osób i w tym momencie nie będzie problemu podwyżek, bo zaoszczędzimy dziesiątki milionów złotych, dzięki temu nawet będziemy mogli podwyższyć wynagrodzenia parlamentarzystów – przekonywał Janusz Kubicki. –  Pan, który zadał to pytanie myślę, że nie jest w stanie wymienić wszystkich 12 posłów z naszego województwa. To skoro my ich wszystkich nie znamy, to pytanie czy aż tylu ich potrzeba.

Prezydent Zielonej Górze jest zdania, że w Polsce powinna odbyć się duża dyskusja na temat całej, mocno rozbudowanej administracji publicznej.

-Czy jest potrzeba aż tylu powiatów, samorządów, radnych – mówił Janusz Kubicki. – Może trzeba to pozmniejszać i zacząć oszczędzać. Ja jestem przekonany, że mamy za dużo wszystkich szczebli, osób, które kosztują system, a które nie generują tego, czego byśmy oczekiwali. Oczywiście, to jest taki temat, że o podwyżkach zawsze się ciężko rozmawiać, zwłaszcza do polityków, dla jakiejkolwiek grupy. Każdy każdemu zagląda chętnie w portfel, a nasze portfele są otwarte.

(MK)-WZielonej.pl