Dzisiejszy raport prezydenta Janusza Kubickiego to jak zwykle stan epidemiczny Zielonej Góry oraz decyzja o uruchomieniu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Przeczytaj raport prezydenta!

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Wielu mówi robimy za mało testów. Ale w sobotę wykonano ich ponad 120 i wszystkie były negatywne . W niedzielę wykonano 55 testów i 2 wyszły pozytywne. Wcale nie mamy wielu chorych w szpitalach. A przecież jak ktoś ciężko przechodzi zakażenie to jednak powinien się w jakiś sposób z lekarzem skontaktować, jakoś do tego szpitala trafić. A my mamy w szpitalach coraz mniej chorych. Na dzień wczorajszy w całym województwie jest ich tylko 9. Kwarantannę odbywa niecałe 50 osób, w tym 15 w mieście. Czyli jakie można wyciągnąć wnioski? Że jest tak dobrze? A może, że wszystko jeszcze przed nami? Nie ma tu mądrego, nie ma nikogo kto byłyby w stanie to stwierdzić. Wszystko to tylko spekulacje i domysły. Jedno jest pewno, testów profilaktycznych należy robić zdecydowanie więcej. Po drugie nie ma wyjścia należy iść w kierunku zmierzenia się z tym wirusem nie można całe życie przed nim uciekać. Tyle dywagacji.

A na koniec od jutra uruchamiamy rower miejski. Pamiętajcie trzeba myśleć o wirusie, ale trzeba z tym żyć. Ręce myć, twarz zakrywać i się normalnie zachowywać.

Kochani. Wielu mówi robimy za mało testów. Ale w sobotę wykonano ich ponad 120 i wszystkie były negatywne . W niedzielę…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Wtorek, 5 maja 2020