Prezydent w swoim codziennym raporcie poinformował o stanie epidemii w naszym mieście i województwie. Zdał relację z rozdawania bezpłatnych maseczek, poinformował o zamknięciu cmentarzy oraz o upamiętnieniu rocznicy smoleńskiej.

 

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Raport dzienny. Wczoraj doszła kolejna osoba z Zielonej Góry zakażona wirusem. Czyli rośnie i u nas. Niestety nie są to dobre wieści. W sumie mamy w województwie już 69 przypadków.

Wczoraj rozdawaliśmy maseczki. Akcja przeprowadzona sprawnie. Wielkie podziękowania dla Strażaków za pomoc. Wielkie podziękowania dla mieszkańców za dyscyplinę i stanie w kolejce w odległości 2 metrów od siebie. Wiem, że nie wszystko było idealne. Zawsze znajda się niezadowoleni. Mówiłem dzień wcześniej, że nasz pomysł na dystrybucję maseczek na pewno nie jest idealny, ale działamy pod presją czasu. A krytyków proszę by podli swoje pomysły i je zrealizowali.

Ogłosiłem decyzję o zamknięciu od dziś cmentarzy dla odwiedzających . Na okres świat. Decyzja została wypracowana po długich dyskusjach z sanepidem i zarządca cmentarzy. Z obserwacji wynik, że okres świąteczny to czas gdy na cmentarzach gromadzi się dużo starszych ludzi. Dlatego sanepid prosił o ich zamkniecie i ja, z ciężkim sercem, na to przystałem. Wiem, że w polskiej tradycji odwiedzanie miejsc pochówku bliskich jest popularne. Ale pandemia wywraca wiele naszych przyzwyczajeń. Zresztą…w czasie bodajże naszej wtorkowej lub środowej audycji już między słuchaczami wywiązała się polemika. Ktoś chciał koniecznie iść zapalić świeczkę a druga słuchaczka odpowiadała: myśl ciepło o tych, którzy odeszli a jak musisz zapalić świeczkę to zapal ją w domu. Też przychylam się do tego zdania i nie rozumiem tych co MUSZĄ koniecznie iść na cmentarz. Przewrotnie powiem, cmentarze to jest miejsce tych, co wcale nie chcieli tam iść. Dlatego bardzo podobał się mi komentarz pani Aldony Kozakiewicz ( przepraszam jeśli przekręcam nazwisko) która pod moim postem napisał mniej więcej tak: Myślę, ze zmarli się nie obrażą, jeśli ich tym razem nie odwiedzimy , a jeśli są tam gdzieś wysoko to z pewnością zależy im byśmy my do nich nie przychodzili zbyt szybko. Po co ryzykować, iż my lub nasi najbliżsi zamienią nasz dom na kwaterę na Wrocławskiej ?

Dziś rocznica Katastrofy Smoleńskiej, u nas nie było żadnych obchodów. Ustaliliśmy z Przewodniczącym Rady Piotrem Bartczakiem, iż zostaną złożone kwiaty i zapalony znicz. Pamiętamy o tym co się wydarzyło, ale … ale nie czas na obchody.

Kochani. Raport dzienny. Wczoraj doszła kolejna osoba z Zielonej Góry zakażona wirusem. Czyli rośnie i u nas. Niestety…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Piątek, 10 kwietnia 2020