Wczoraj pojawiła się informacja, że będzie szczepionka. Jedna z amerykańskich firm pochwaliła się tym faktem. Czyli jest szansa, że za kilka miesięcy wrócimy do normalności – pisze na swoim facebooku Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz, tekst „STRAJKU KOBIET MESKIE L ZIELONA GÓRA WSPARCIE”Kochani, mgła, mżawka, smutno na dworze. Dziś napiszę kilka słów o nadziei. Czym jest nadzieja? Każdy z nas w tym okresie jest osobą, która chce i pragnie tej nadziei na lepsze jutro. Na świecie, w Polsce szaleje wirus, zbiera coraz bardziej śmiertelne żniwo. Dodatkowo jeszcze spór związany z aborcją. O tym co się dziej w kościele nie wspomnę. Sprawa ks. Dziwisza, ks. Gulbinowicza i wielu innych. Po prostu masakra jakąś, wstyd, działania nie do zaakceptowania, tylko przekleństwa nasuwają się na język, *****, ** ********. Jakiś armagedon. Zamknięte, szkoły, kina, teatry, baseny, bary, siłownie, hotele, pensjonaty … Jednym słowem kicha. Jak żyć? Jak mawiał klasyk.

Dlatego tak ważny jest ten promyk nadziei, na to że będzie lepiej, że będzie normlanie. Wczoraj pojawiła się informacja, że będzie szczepionka. Jedna z amerykańskich firm pochwaliła się tym faktem. Czyli jest szansa, że za kilka miesięcy wrócimy do normalności. Będziemy mogli chodzić bez maseczek, spotykać się, bawić, wyjeżdżać, latać samolotami. U fryzjera znikną plastykowe przegrody, na stadionie będziemy mogli normlanie kibicować. Jeszcze chwila, jeszcze moment. Każdy człowiek potrzebuje tego aby wiedzieć, że chodź teraz będzie gorzej, to jest perspektywa, że będzie lepiej, że będzie normlanie. Wiem, że są tacy którzy zaraz powiedzą, że nie będą się szczepić, że to nic nie da. A ja uważam, że jeżeli ma być normlanie, jeżeli mamy żyć jak kiedyś, pracować, uczyć się, wypoczywać, cieszyć i uśmiechać to niech ta szczepionka już będzie. Teraz coraz więcej ludzi umiera na COVID. Ilość zgonów jest … jest coraz większa. Zaczyna brakować respiratorów!!! Nigdy do tej pory ich nie brakowało. Żadna choroba nie powodowała takich komplikacji aby ludzie tak masowo musieli korzystać z takiego sprzętu. W ostatnich dniach więcej ludzi umiera na COVID niż na raka !!! Ponadto ludzie umierają na inne choroby, boją się iść do lekarza, szpitala, odwoływanie zabiegów, teleporada itp.. Brak dostępu do lekarza powoduje, że tych zgonów jest coraz więcej. Brak normalności. Dlatego już niech będzie ta szczepionka, bo inaczej nie COVID nas wykończy ale stan permanentnego napięcia, nerwów o przyszłość, o pracę, o kredyt który jest do spłacenia. To wszystko wpływa na nasze zdrowie. Strach, wszechobecna nieufność, nerwowość, złość tego doświadczamy.

Więc teraz jeszcze chwila, tego wariactwa, a za kilka miesięcy … Zgodnie ze słowami piosenki:
Strach nie pozwalał głośno o tym mówić
Strach nie pozwalał kochać się i śmiać
Strach nakazywał opuścić w dół oczy
Strach nakazywał cały czas się bać

Jeszcze będzie przepięknie
Jeszcze będzie normalnie
Jeszcze będzie…

facebook Janusz Kubicki