Prezydent Janusz Kubicki w swoim codziennym raporcie poinformował o stanie epidemicznym miasta, profilaktycznych testach oraz przedstawił jak zmienia się park, pałac i jego otoczenie w Zatoniu. Zobacz zdjęcia i przeczytaj raport prezydenta!

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Znów zero! Zero, to znaczy, iż przez ostatnie dwa dni nie wykryto w mieście nowego zakażenia!. W szpitalach mamy 17 osób, w tym 4 w Zielonej, w izolacji w województwie jest w sumie są 24 osoby. I teraz uwaga. Dziś zaczniemy profilaktyczne, podkreślam profilaktyczne testy wśród pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Słowackiego. Ponieważ plotka jest stugębną mówię o tym z wyprzedzeniem. To działania wyprzedzające. W pierwszej turze chcemy przebadać 35 osób personelu, potem resztę. Czyli jak widać wirus nam nie straszny i walczymy z nim.

Wracając do normalności. Miałem napisać o wczorajszej Sesji Rady Miasta. Ale … ale chyba wszyscy już macie dość złych wiadomości, kłamstwa, obłudy, nienawiści, szczucia jednych na drugich. Dlatego nie będzie nic o sesji. Ja po jej zakończeniu wsiadłem na rower i pojechałem do Zatonia i… i jest tam pięknie, jest tam cudnie. Miejsce zmienia się nie do poznania, pałac, park i jego otoczenie. Każdy kto był może potwierdzić. A prace jeszcze trwają. To będzie kolejną perełką na mapie naszego miasta. Wiecie co? Takie inwestycje działają kojąco na moje nerwy. Bo tego co tam jest już nikt nam nie zabierze, tak samo jak ścieżek rowerowych, basenu, strefy przemysłowej w Kisielinie, Centrum Przesiadkowego i wielu innych. To są te chwile dla których warto być Prezydentem. Patrzeć jak się zmienia miasto dzięki ciężkiej pracy. Ale to nie jest moja zasługa, to zasługa wspaniałych ludzi którzy w tym mieście żyją. Kocham to miasto. Mam dość kłamstwa i obłudy polityków. Wolę być współtwórcą nowych parków, basenów, dróg niż uczestnikiem tych bezsensownych kłótni. Zapraszam pojedzcie do Zatonia zobaczcie jak tam się robi przecudnie.

Kochani. Znów zero! Zero, to znaczy, iż przez ostatnie dwa dni nie wykryto w mieście nowego zakażenia!. W szpitalach…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 29 kwietnia 2020