Ledwo co zakończyliśmy granie w orkiestrze Owsiaka, licytacje dla małej Ani Orłowskiej, a tu jeszcze tyle potrzeb – pisze Janusz Kubicki Prezydent Zielonej Góry.

Czasami są takie dni kiedy każdy z nas zastanawia się nad tym czy warto dalej iść tą drogą, czy warto jest walczyć o normalność, czy jeszcze ma się na to siłę, czy warto się z tym wszystkim użerać ? Takie myśli dotyczą różnych spraw. Mam dziś też tak i ja. Czyli myślę sobie czy warto, czy naprawdę warto. Bo problemów jakie są i jakie za chwilę będą w mieście są dziesiątki, setki, tysiące. Wszystkich rozwiązać się nie da. Dla wielu ich problem jest najważniejszy i nie liczy się nic innego. On chce, nie on żąda aby jego sprawę rozwiązać i nic innego go nie interesują, inne problemy są nie ważne to ma być dziś tu i teraz.

A kaliber jest różny od drobnych sprawa do tych bardzo poważnych. Dla jednego to sprawa mieszkania, dla drugiego miejsca w żłobku, dla trzeciego miejsca parkingowego, dla kolejnego budowy drogi i tak mógłbym wymieniać. Wszystkie te problemy może rozwiązać kasa, i jeszcze raz kasa. Tylko skąd na to wszystko brać? Najtrudniej jest kiedy te sprawy dotyczą zdrowia. Bo … bo w życiu największą wartością jaką mamy jest zdrowie. Nie wiemy, albo nie zdajemy sobie sprawy z tego jaka jest jego cena dopóki, go nie zabraknie. A wtedy bywa już za późno …

Piszę o tym w kontekście tego iż są setki, tysiące osób które czekają na naszą pomoc, które liczą na to, że im pomożemy. Bez naszego wsparcia albo umrą albo ich życie będzie koszmarem. Ledwo co zakończyliśmy granie w orkiestrze Owsiaka, licytacje dla małej Ani Orłowskiej a tu jeszcze tyle potrzeb …

Przepraszam za ten może i przydługi i smutny tekst ale … Ale pamiętajcie w życiu najważniejsze jest zdrowie i wspaniali ludzie którzy Was otaczają. Jeżeli możecie to pomagajcie innym, pokazujcie jak wielkie macie serca, jak wielką dobroć nosicie w sobie.

Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia, dużo uśmiechu. I … i wiem jedno w Zielonej są setki, tysiące aniołów, którzy pomagają i tworzą wspaniałe miasto.

PS. Ten świat jest często bardzo pokręcony i najlepiej widać to w krzywym źwierciadle.

facebook Janusz Kubicki