“Kochani i dalej do przodu. Najpierw raport. Wśród mieszkańców Zielonej nadal ZERO osób zakażonych wirusem. W szpitalu przebywa dosłownie kilka osób na obserwacji. Więc niby jest ekstra.. Ale … ale czekamy na rozwój wypadków” – pisze na swoim facebooku Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie“Modele pokazują, iż końcówka przyszłego tygodnia to przewidywany szczyt zachorowań. Pamiętajcie są to tylko modele. Trzymam kciuki aby tak było.

Ludzie żyją normalnie, ale czuć w powietrzu jaką nerwowość, atmosfera niby normalna, ale jednak jakaś inna. Wszyscy uczymy się żyć w tej nowej sytuacji. Społeczeństwo zachowuje się na medal. Młodzież siedzi w domach nie widać ludzi na ulicach. Apele działają. Wielkie podziękowania dla wszystkich. Widać tez wielkie serce jakie mają ludzie akcje pomagania starszym są po prostu ekstra. Przedsiębiorcy też deklarują możliwość pomocy. Wszyscy chcą działać, wszyscy chcemy żeby to się skończyło jak najszybciej.

A propos przedsiębiorców. Nadciąga dla nich diabelnie ciężki czas okres. Spowolnienie gospodarcze jest pewne. Wiem, że myślą o tym co zrobić aby przetrwać, aby ich firmy dalej mogły funkcjonować. Część wysyła swoje załogi na urlopy i zamyka. Miałem już pytanie czy tak można? Wiecie, pomyślcie o tym, że ten przedsiębiorca musi teraz zastanowić się skąd wziąć środki na wynagrodzenia, na zus, na podatki, na opłaty itp. Dlatego tez zastanówcie się czy nie warto znaleźć wspólnie razem rozwiązania. Czy w tej sytuacji myślenie o urlopie jest najważniejsze. Trzeba robić wszystko aby nie doszło do najgorszego – do bankructwa. My ze swojej strony postaramy się zrobić co się da. Już można nie wnosić opłat podatkowych bez konsekwencji (odroczenie płatności). Banki już zawieszają spłatę kredytów. Za chwilę poznamy plany rządu w tym zakresie. Ale najważniejsza jest teraz solidarność.
Jedyne co nie poddaje się wirusowi to żonkile które zakwitły przed Urzędem”.

Kochani i dalej do przodu. Najpierw raport. Wśród mieszkańców Zielonej nadal ZERO osób zakażonych wirusem. W szpitalu…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Wtorek, 17 marca 2020