Kierowcy, zdejmijcie nogę z gazu i uważajcie. Warunki do jazdy są bardzo trudne.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „FM”Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego. Oprócz intensywnych opadów śniegu, wieje również silny wiatr, który może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Dotkliwe jest także uczucie zimna. Termometry o godzinie 6:00 wskazywały -11 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura to jednak aż -18 stopni. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do godziny 18:00.

Zima daje się we znaki także na lubuskich przeprawach promowych. Tylko przeprawa w Połęcku kursuje bez ograniczeń, ponadto z ograniczeniami – z uwagi na silny wiatr – pływa prom w Brodach. Obie przeprawy czynne są od 7 do 16:30. Nie pływają promy w Milsku i Pomorsku. Pierwszy z uwagi na pochód kry, a drugi z powodu awarii.

MK - Radio Index

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Padający śnieg paraliżuje ruch na ulicach w Zielonej Górze oraz w okolicach. Obsługa piaskarek robi co może, ale akcję utrudniają opady śniegu. Biało jest również na trasie S3.

Część ulic w Zielonej Góry została dosłownie sparaliżowana. – Piaskarki jeżdżą, ale na ulicach i tak jest biało i ślisko – napisał do nas czytelnik. Śnieg cały czas pada, co utrudnia akcję drogowcom. Trzeba zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. Pod  śniegiem zalega warstwa lodu.

— Czytaj dalej pod reklamą —

Zablokowana jest ul. Wyszyńskiego. Autobusy nie mogą podjechać pod górkę w kierunku ronda Jana Pawła II.

O fatalnych warunkach donoszą czytelnicy jadący trasą S3. – Nie da się jechać szybciej niż 60 do 70 km/h – informuje czytelnik. Droga jest biała, a piaskarek z pługami nie widać.

Śnieg ma padać cały dzień. Do tego mają dojść zawiej i zamiecie śnieżne. Może spaść nawet 15 cm śniegu.

poscigi.pl