Jakub Osyczka w sezonie 2020 zostanie wypożyczony do OK Bedmet Kolejarz Opole, by zyskać możliwość regularnych startów i rozwijać swoje umiejętności żużlowe. To jeden z efektów współpracy, która została zawarta między Zielonogórskim Klubem Żużlowym SSA a klubem z Opola. Natomiast złoci medaliści DMPJ i MMPPK: Damian Pawliczak oraz Mateusz Tonder będą jeździć w barwach Opola na zasadzie gościa, tak by te starty nie kolidowały z meczami PGE Ekstraligi.

Współpraca z opolskim klubem to kontynuacja projektu, w którym najważniejszy jest rozwój zielonogórskich juniorów. Trzech naszych zawodników, poza startami w Zielonej Górze, będzie także nabierać doświadczenia na drugoligowych torach. Na takiej współpracy zyskają wszyscy. Klub z Opola skompletował ciekawą kadrę i z pewnością włączy się do walki o awans do pierwszej ligi. Wierzę, że nasi zawodnicy dołożą do tego swoją cegiełkę – powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

Damian i Mateusz będą jeździć na zmianę w zespole z Opola. W zależności od tego, który z nich pojedzie w naszej drużynie, drugi z nich wystąpi w Kolejarzu. Jakub także spędzi sezon w Opolu. Ma on tam nabrać doświadczenia. Aktualnie mamy trzech doświadczonych juniorów i mam nadzieję, że Kuba wkrótce do nich dołączy. Starty w Opolu z pewnością się do tego przyczynią. Nasi zawodnicy otrzymają szansę na dodatkowe występy ligowe, a klub z Opola zostanie wzmocniony w walce o awans do pierwszej ligi – powiedział trener Stelmetu Falubazu Zielona Góra, Piotr Żyto.


od lewej Lucjusz Bilik (Opole), Wojciech Domagała (Zielona Góra) oraz Zygmunt Dziemba (Opole)

Nasze rozmowy nie były długie. Znamy się z Piotrem od dawna i szybko doszliśmy do porozumienia. Kuba dołącza do naszej drużyny na zasadzie stałego wypożyczenia, a Mateusz i Damian pojadą jako goście. Liczę na ich dobre występy na drugoligowych torach. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie miała obopólną korzyść – powiedział Marek Mróz, trener drużyny z Opola.

materiały: falubaz.com