Jak działa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w dobie epidemii koronawirusa? Na co przeznaczane są zebrane środki? Między innymi o tym rozmawialiśmy w Radiu Index z Jurkiem Owsiakiem. Szef fundacji był naszym gościem i opowiadał, w jaki sposób WOŚP próbuje walczyc z ogólnoświatową epidemią. 

WOŚP ogłosiła 1 kwietnia powstanie tzw. funduszu interwencyjnego. W jego ramach fundacja zbiera pieniadze na sprzet medyczny. Pieniadze mogą wpłacać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. A potrzeby są olbrzymie – mówil nam Jurek Owsiak.

“Wydaliśmy juz do tej pory prawie 30 milionów złotych. Kupiliśmy juz pierwsze urządzenia. Łóżka już się rozjezdzają po kraju. My się zajmujemy głównie szpitalami tzw. drugiego frontu. Wysłaliśmy ponad 150 paczek w tym są szpitale w województwie lubuskim” – Jurek Owsiak.

Owsiaka pytalismy równiez, co dzis jest największym, problemem. Szef fundacji powiedział wprost: Najwiekszym logistycznym wyzwaniem jest transport i twarde reguły gry:

“Największym problem jest transport. Mają z tym problemem również rządy. Amerykanie kupują wszystko, “czyszczą magazyny” również w Europie. Jeszcze wczoraj mieliśmy mieć 600 tysięcy maseczek, ale ktoś nas przebił” –  Jurek Owsiak.

Gość na 96FM: Jerzy Owsiak, WOŚP

KORONAWIRUS. Duże zakupy Fundacji: „Największy problem jest z transportem."O Funduszu Interwencyjnym, akcji "WYGRAMY", współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, a także o Pol'and'Rock Festival 2020 – rozmawiamy z Jurek Owsiak, prezesem Fundacji WOŚP.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Piątek, 10 kwietnia 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index