Robi się magicznie, świątecznie, nastrojowo! To znak, że święta tuż-tuż. A jak święta to obowiązkowo choinka, najlepiej żywa. Na zielonogórskim deptaku, obok ratusza pojawiła się 12- metrowa piękność. Poszukiwania były długie i intensywne, ale udało się wybrać wyjątkową i najpiękniejszą.

Po raz czwarty leśnicy przekazują Miastu Zielona Góra “Żywą Choinkę Z lASU”, która w okresie świątecznym ozdabia nasze miasto.

– W tym roku na deptaku zielonogórskim pojawił się świerk. Zaczynaliśmy od niego, potem dwa lata z rzędu była jodła. Drzewo ma około 20 lat i pochodzi z plantacji choinek w nadleśnictwie Sulechów. Poszukiwania były intensywne, przybierały różne formy, wypatrywaliśmy tę jedyną nawet z powietrza i udało się! Wybraliśmy najpiękniejszą ,a jej transportem zajął się tradycyjnie Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie – mówi Ewelina Fabiańczyk rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Choinka będzie ozdabiana i szykowana do rozświetlenia, które nastąpi w piątek 4 grudnia o godz.16.00. Uroczystego rozświetlenia dokona prezydent miasta Janusz Kubicki, wyjątkowo w tym roku z powodów oczywistych bez udziału mieszkańców. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli obejrzeć transmisję online z tego magicznego wydarzenia.

Barwną i uroczą choinkę oraz stojące przy niej sanie z reniferami będzie można podziwiać przez kilka tygodni podczas świątecznych, zimowych spacerów.

fot. Piotr Jędzura ŁZ:

gd - wzg