odkryta zostanie spora część kart na sezon 2021. 1 listopada oficjalnie otworzy się okienko transferowe. Znany jest też regulamin na kolejny sezon.

Nowością, która mocno wpłynęła na budowę zespołów jest zapowiadana wcześniej obowiązkowa obecność w składzie zawodnika do 24 lat. Może to być żużlowiec krajowy lub obcokrajowiec. Przedstawiciele RM Solar Falubazu deklarowali, że to miejsce chcą powierzyć jednemu z zawodników młodzieżowych, który po tym sezonie zakończył wiek juniora lub Janowi Kvechowi z Czech.

W przyszłym roku ponownie na torach będą mogli pojawiać się zawodnicy na zasadzie „gościa”, jednak ten przepis znajdzie zastosowanie w momencie, gdy w drużynie co najmniej jeden zawodnik będzie zakażony koronawirusem. I dotyczyć będzie żużlowców z pięcioma najwyższymi średnimi w składzie.

Od niedzieli oficjalnie będą mogły być zawierane umowy z nowymi żużlowcami. Ogólnopolskie media prześcigają się w podawaniu informacji, kto i gdzie wylądował. – Z tego, co wiem mam dalej kontrakt w Zielonej Górze. Plotki, które ostatnio się pojawiały były bardzo zabawne. Fajnie, że jestem w kręgu zainteresowań – żartował Patryk Dudek w wywiadzie dla klubowego serwisu falubaz.com.

Kto dołączy do „Duzersa”? Kibice nie wyobrażają sobie, że inną drogą mógłby podążyć Piotr Protasiewicz. A z nowych twarzy? Z Falubazem łączeni byli w ostatnich dniach Matej Žagar i Max Fricke, którzy nie zmieścili się w składach swoich dotychczasowych pracodawców. Na potwierdzenie musimy jeszcze poczekać. Okienko transferowe będzie otwarte dwa tygodnie.

(mk)-ŁZ