“Kochani !!! Zaczynamy rozmowy i konsultacje na temat tego co chcielibyście aby znalazło się na zmodernizowanym kąpielisku w Ochli. Koniec bezczynności w tym zakresie” – napisał na swoim facebooku prezydent miasta Zielona Góra Janusz Kubicki.

Janusz Kubicki pisze dalej: – Radni Paweł Wysocki, Grzegorz Hryniewicz, Andrzej Bocheński zaczęli więc niech kontynuują. Musimy coś z tym obiektem zrobić bo wygląda jak za Gierka;) Najwyższa pora stawić czoło temu wyzwaniu. To już trzecie podejście do tego remontu. Ale jak mówi przysłowie do trzech razy sztuka. Czekamy na wasze opinie co tam powinno być?. Tak abyśmy mogli przygotować jak najlepszy projekt i przystąpić do przebudowy tego miejsca. Miłego dnia 🙂 

Kochani!!!. Zaczynamy rozmowy i konsultacje na temat tego co chcielibyście aby znalazło się na zmodernizowanym…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Poniedziałek, 24 lutego 2020

 

Wstępem do remontu miał być projekt radnych Zielonej Razem, który zgłosili dwa lata temu do budżetu obywatelskiego. Inicjatywa nie znalazła wówczas uznania. – Trzeba zacząć zbierać pieniądze – mówi radny Paweł Wysocki.

“Środków zewnętrznych teraz na takie cele nie ma, z Unii Europejskiej. Będziemy musieli to zrobić raczej ze środków własnych. Jeszcze kilka budżetów mamy, trzeba zapisać w kolejnych budżetach środki. Jednego roku 15 mln zł, kolejnego też i jakaś kwota się zbierze. Wiem, że ma powstać zespół złożony z radnych, z różnych osób” – Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem.

Wysocki również chciałby działać w tej komisji. Ma też swoje pomysły dotyczące tego miejsca.

“Ma to być nowy basen odkryty. Cała infrastruktura piknikowa, boiska sportowe, do siatki, do piłki, korty tenisowe. Mnie się podobają projekty w naturalnym stylu. Fajnie byłoby zrobić jakieś krzaczki, drzewa, żeby sobie podpłynąć i usiąść na jakimś kamieniu. Mam wizualizacje, ale jeszcze ich nie udostępniałem” – Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem.

O potrzebie remontu kąpieliska na miarę kompleksu XXI wieku wielokrotnie mówili też mieszkańcy. Co byście widzieli w tym miejscu? Czekamy na sugestie na naszym FACEBOOKU.