– Będą cztery niezależne koncepcje dotyczące rewitalizacji kąpieliska w Ochli – mówił nam przed chwilą w Rozmowie na 96 FM Paweł Wysocki. Wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Zielona Razem był gościem Kai Rostkowskiej.

To jest temat, który niezmiennie budzi zainteresowanie zielonogórzan. Lista propozycji zmian na terenie kąpieliska, które przesłali mieszkańcy, była ogromna. Wnioski zalały magistrat. Co teraz? O tym mówił nasz gość.

“Działaliśmy dwutorowo i w międzyczasie, jak już poznawaliśmy wyniki ankiety, zlecaliśmy projektantom wykonanie czterech koncepcji. Robią to czterej niezależni projektanci. Mają wyznaczony limit – 30 mln zł. Działają na podstawie wyników ankiety” – Paweł Wysocki.

Koncepcje potem zostaną przedstawione mieszkańcom. Wysocki zapewnił, że rewitalizacja będzie przebiegać tak, by nie naruszyć walorów przyrodniczych tego miejsca.

“Nigdy nie wycinamy żadnego drzewa, wiemy, że wszystko można zrobić tak, by zrobić to zgodnie z naturą. Tym bardziej, że tam jest teren już ukształtowany. Jakbyśmy mieli las i nową nieckę do wykopania, to może byłyby takie problemy. A tak odbędzie się to w zgodzie z naturą” – Paweł Wysocki.

Rozmowa na 96FM: Paweł Wysocki

W studiu Radia Index, będziemy rozmawiać z Pawłem Wysockim, radnym klubu Zielona Razem.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 27 maja 2020

MK - Radio Index