Czy i – przede wszystkim – kiedy zostaną przywrócone dotychczasowe kursy MZK? Między innymi z takim pytaniem zwrócili się do nas słuchacze Radia Index.

Przypomnijmy, że w dobie pandemii koronawirusa Miejski Zakład Komunikacji ograniczył kursy miejskich autobusów. Część z nich kursuje według weekendowych rozkładów jazdy. Czy ta sytuacja ulegnie zmianie? Zapytaliśmy o to Janusza Kubickiego. Prezydent Zielonej Góry w programie „Miejski Alert” przyznał, że miasto stopniowo chce zwiększać kursowanie poszczególnych linii.

“Jeśli ktoś mówi, że jakieś miasto zwiększyło znacząco kursy, to ja wiem, że to niemożliwe. My minimalnie zwiększamy kursy w tych godzinach, w których jest to niezbędne” – Janusz Kubicki.

O zwiększenie kursów apelują między innym szefowie dużych firm zielonogórskich. Kubicki zapewnia, że miasto nie może zwiększyć liczby ze względu na obecny reżim sanitarny i bezpieczeństwo.

“Zgodnie z przepisami w autobusie maksymalnie może jechać 12 osób. Jak mamy wziąć pod uwagę firmę, do której dowozimy 500 pracowników? To jest niemożliwe do zrealizowania” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 07.05.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 7 maja 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index