Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w niedzielę (4.10) o godz. 19.00 na koncert z cyklu Jazzujące Muzeum. Wystąpią Piotr Budniak Essential Group i David Dorůžka.

Gospodarzami wieczoru będą Leszek Kania i Jerzy Nowak. W programie poza koncertem znajdzie się prezentacja obrazu Romana Artymowskiego (1919-1993), Pejzaż LXXXXIXA, 1985 z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Piotr Budniak Essential Group to młody polski zespół jazzowy, tworzony przez charyzmatycznych i rozpoznawalnych muzyków z różnych ośrodków muzycznych (Bazylea, Berlin, Poznań, Kraków, Katowice, Warszawa).

David Dorůžka gra na gitarze od 10 roku życia. W wieku 14 lat zaczął występować ze znanymi muzykami czeskiej sceny jazzowej. W 1995 r. od Czeskiego Towarzystwa Jazzowego dostał tytuł Talent Roku. Grał na albumach takich muzyków jak m.in.: Kareł Rużićka Jr. czy Jaromir Honzak.

Heart, Mind & Spirit to czwarta płyta zespołu Piotr Budniak Essential Group.

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do kupienia w kasie muzeum lub przez muzealny sklepik internetowy. Rezerwacja, 68 327 23 45, 509 053 444. Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona.

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

(rk)-WZG