Zielonogórskie Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Centrum Usług Opiekuńczych, Centrum Rekreacyjno – Kulturowe w Jeleniowie, Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz spółka Nasz Dom, to laureaci tegorocznej edycji konkursu urbanistycznego “Zielona Góra bez barier”. 

Już po raz dwunasty kapituła konkursowa nagrodziła przyjazne osobom z niepełnosprawnościami inwestycje, które zostały wykonane na terenie naszego miasta. Tegorocznym zwycięzcą w kategorii obiektów użyteczności publicznej zostało KTBS, które było odpowiedzialne za powstanie Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze. Nowoczesna placówka, to nie tylko nowy kompleks budynków, ale również miejsce przyjazne osobom z dysfunkcjami, doskonale dostosowane do ich potrzeb. W kategorii aranżacji przestrzeni publicznej zwyciężył Zielonogórski Ośrodek Kultury odpowiedzialny za realizację zespołu parkowego przy swojej pałacowej filii w Kisielinie. Natomiast laureatem konkursu w kategorii budynek mieszkalny została spółka Nasz Dom, realizująca inwestycje na ulicy Zamkowej.

Tegorocznej edycji “Zielonej Góry bez barier” tradycyjnie towarzyszyły też konkursowe zmagania fotograficzne pod hasłem “Piękno wokół nas”. Podczas gali w przestrzeni Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji “Dom harcerza” można było zobaczyć wernisaż prac nadesłanych na konkurs w tym oczywiście zwycięskie i wyróżnione zdjęcia. Nagrodę główną w konkursie jury postanowiło przyznać Elżbiecie Potockiej z Domu Dziennego Pobytu „RETRO” za zbiór zdjęć “Magnolia” ukazujących osoby starsze uczestniczące w życiu naszego miasta.