W Polsce trwa wojna z epidemią koronawirusa. Sytuacja jest bardzo ciężka. Wszystkich nas czeka trudny czas wyrzeczeń, zmian i niepewności. To jednocześnie prawdziwy test naszej solidarności. Epidemia COVID-19 wywołuje nie tylko dramatyczne skutki społeczne. Ma również negatywny wpływ na gospodarkę. 

Wiemy, że bardzo mocno ucierpiały branże gastronomiczne i hotelarskie, ale ta ciężka sytuacja dotyczy dziesiątek innych przedsiębiorców. Odczuwa ją nie tylko branża turystyczna, ale także właściciele sklepów, lokali usługowych, klubów fitness czy przewoźników, którzy mają coraz większe problemy. Wszyscy będą potrzebowali pomocy. Podczas Rady Gabinetowej rząd i prezydent ustalili szczegóły pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, którzy są w trudnej sytuacji z powodu epidemii koronawirusa. Jego wartość to 212 mld zł.Jako Zielona Góra nie pozostaniemy jednak bezczynni i w ramach naszych możliwości i kompetencji, będziemy wprowadzać ulgi, ułatwienia i umorzenia, tak by w jak największym stopniu Wam pomóc. Chcemy chronić miejsca pracy w naszym mieście.

Deklaruję, że płatności podatków lokalnych, przede wszystkim podatku od nieruchomości, ale także np. podatków od środków transportu, na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane do końca II kwartału br. lub rozkładane na raty. Będzie także możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych. Zapewniam, że nie zostawimy nikogo bez pomocy i odpowiedzi.

Przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne, którzy ze względu na zaistniałą sytuację musieli zawiesić swoją działalność, będą zwolnieni z czynszów za ten okres prowadzenia działalności. Zawieszamy także pobieranie opłaty za zajęcie terenu, na którym działają ogródki letnie.

Jeżeli oczekujecie dodatkowego wsparcia prosimy o kontakt. Postaramy się z całych sił Wam pomóc. Zamieszczamy wzór wniosku i prosimy o jego wypełnienie. Czekamy na Wasz ruch.

Z poważaniem
Janusz Kubicki
Prezydent Miasta Zielona Góra

Przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia prosimy o uzupełnienie poniższego formularza i przesłanie go na adres

e-mail: biznespomoc@um.zielona-gora.pl.

Informujemy, że każde zgłoszenie będzie rozpatrywane indywidualnie.

Zapewniamy Państwa, że wszystkie wnioski zostaną przez nas rozpatrzone.