Dzisiaj (5.03) przed oddziałem zakaźnym, przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego poinformowali, że dziesięć kolejnych osób, które trafiły na oddział  z podejrzeniem koronawirusa wyjdzie do domu. Są jednak kolejne trzy przypadki do zbadania.

– Wczoraj przebadaliśmy dziesięciu pacjentów, stwierdzono u nich grypę – mówi dr Jacek Smykał, kierownik klinicznego oddziału chorób zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. – Zostali już wypisani do domu. Byliśmy w stanie szybko wykluczyć koronawirusa dzięki badaniom przeprowadzonym w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Stan pacjenta, u którego stwierdzono koronawirusa jest bardzo dobry. Na razie informacje są dobre, ale wiadomo musimy się mieć na baczności – zastrzegł.

Dzisiaj na oddział zakaźny przyjęto trzech kolejnych pacjentów, którzy gorączkowali i kasłali. Zostaną przebadani, a próbki szpital wyśle do laboratorium w Gorzowie Wielkopolskim.

Dr Antoni Ciach, dyrektor ds. lecznictwa zapewnił, że szpital jest dobrze przygotowany do walki z koronawirusem i w tej sprawie kontaktuje się z wojewodą lubuskim, uzgadniając kolejne działania.

fot. Piotr Jędzura ŁZ