Zespól Zastalu Enei BC Zielona Góra zdziesiątkowany, ale na całe szczęście nie przez kontuzje, ale przez okienko dla reprezentacji.

W lidze mamy ponad tygodniową przerwę z uwagi na mecze eliminacji do mistrzostw Europy. Praktycznie całe nasze towarzystwo się rozjechało. U nas, w zespole nie tylko powołani do kadry Łukasz Koszarek i Marcel Ponitka ale i będący asystentem trenera Mike Taylora – Arkadiusz Miłoszewski.

Trener Tabak pojechał na Słowację. Lundberg do reprezentacji Danii. Freimanis i Berzins na Łotwę, Kris Richard do Rumunii, zresztą będziemy grali przeciwko niemu w Hiszpanii. Pozostali dostali cztery dni wolnego po meczu z Ostrowem. W środę wracają do treningów. Będą trenowali w okrojonym składzie. Dopiero we wtorek się spotykamy z całym zespołem, a w czwartek gramy mecz z Lublinem – Arkadiusz Miłoszewski.

Jak wyglądać będą plany naszych kadrowiczów?

Zjechaliśmy się w niedzielę do Warszawy, mieliśmy testy covidowe, Wszyscy są negatywni nawet Łukasz Koszarek. Wsiadamy w samolot, wylatujemy do Hiszpanii i od wtorku się szykujemy na sobotni mecz z Rumunią. Przyjedzie do nas Mateusz Ponitka, w Hiszpanii czeka na nas Jarosław Zyskowski. Jedziemy tam, by wygrać dwa spotkania – Arkadiusz Miłoszewski.

Polacy w Walencji rozegrają dwa mecze w ramach eliminacji do EuroBasketu: w sobotę 28 listopada z Rumunią oraz w poniedziałek 30 listopada z Izraelem.

Maciej Noskowicz - Radio Index