Czy w dobie epidemii koronawirusa miejskie inwestycje są zagrożone? Jak układa się współpraca miasta z największymi zielonogórskimi firmami? M. in.o to pytaliśmy dziś Krzysztof Kaliszuka – wiceprezydenta Zielonej Góry – w programie “Prezydent na 96 FM”. 

Jak się okazuje część firm ma problemy z pracownikami – przyznał Krzysztof Kaliszuk.

“Przede wszystkim mamy problem z realizacją inwestycji poprzez to, że firmy zgłaszają problemy związane z brakiem pracowników czy materiałów. Rozumiemy to i często pozwalamy znaleźć rozwiązania. Często jest to przesunięcie terminu. Nie jest to jednak na dużą skalę” – Krzysztof Kaliszuk.

Miasto jest zainteresowane tym, aby ułatwiać firmom wszelkie procedury szczególnie tym, z którymi magistrat od lat współpracuje.

“Zrezygnowaliśmy przy podpisywaniu umów z inwestorami z zabezpieczeń z umów notarialnych jeśli są to firmy, z którymi współpracujemy od lat. Na przykład jeśli ktoś podpisuje z nami umowę, to przyjmujemy to na wiarę i nie potrzebujemy specjalnych zabezpieczeń” – Krzysztof Kaliszuk.

Prezydent na 96FM 15.04

Amfiteatr, kąpielisko w Ochli, obwodnica południowa. Jak wygląda obecna sytuacja inwestycji miejskich? Gościem audycji jest Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry.Pytanie kierujcie pod adres: prezydent@wZielonej.pl lub telefonicznie pod numer 68 326 96 96 w czasie trwania programu.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 15 kwietnia 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index