Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze zachęca, aby iść do lasu z kulturą. Wszyscy chcemy mieć czyste lasy, dlatego we wspólnym interesie jest to aby ich nie zaśmiecać. Latem panuje w lasach natężony ruch turystyczny dlatego śmieci jest dużo, a nie powinno ich być wcale.

Któż z nas go nie kocha. Chodzimy tam na zwyczajny spacer, a w sezonie na grzyby i jagody. Świeże powietrze, zielona przestrzeń. Szukamy tam wytchnienia, spokoju relaksu słuchając szumiących drzew i śpiewu ptaków. Jednym słowem idziemy do lasu po zdrowie.

 

Koszt nieodpowiedzialności ludzkiej jest niewyobrażalny. Jak informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze od początku roku, do końca maja, w nadleśnictwach naszego regionu, zebraliśmy aż 924 m3 śmieci! Każde odpady generują ogromne szkody dla naszego środowiska, ale też dodatkową pracę za którą trzeba zapłacić, a pieniądze te można by było przeznaczyć na korzystne dla wszystkich cele.

W związku z powyższym RDLP w Zielonej Górze apeluje żeby nie śmiecić w lesie, tym bardziej, że głównie robią to dorośli, z którym przykład wezmą dzieci. Pamiętajmy las to nie spiżarnia na odpady.

#bądźdobrydlalasu

#lastoniewysypiskośpieci

#lastoniespiżarnianaodpady

#niebadźobojętny

#WidziszZagrożenieAlarmuj

#LasToDobroNarodowe

Bądź dobry dla lasu – bo las jest dobry dla Ciebie!

dg - WZG