Za nami spotkania teatralne na plaży w Dąbiu. Teraz czas na Zieloną Górę. Przed nami moc teatralnych atrakcji w najbliższy weekend. Na Plac Teatralny aktorzy zapraszają zarówno dorosłych jak i dzieci. Piątek i sobota dla dorosłych, w niedzielę czas na bajkę dla dzieci, która zagrana będzie dwukrotnie.

To jeszcze nie koniec Lubuskiego Lata Teatralnego, nadszedł czas na spotkania w pięknej Zielonej Górze. Już wiemy, że spektakle w plenerze są niezwykłym doznaniem i bardzo chętnie widzowie z tego korzystają. Przenosimy się z plaży na Placu Teatralnym znajdującym się w sercu naszego miasta. – Zapraszam serdecznie, bo z pewnością będzie wyjątkowo – mówi Grzegorz Hryniewicz współorganizatorom LLT.

 W piątek (28.08) – Szczęściarze, czyli hit komediowy Tadeusza Kuty. Swoich bohaterów autor i reżyser w jednej osobie osadził we współczesnych realiach codzienności, na których jak grom z jasnego nieba spadaSZCZĘŚCIE! Okazuje się, że z takim „szczęściem” mogą być kłopoty. Szczęściarze to perfekcyjna terapia śmiechem i sztuka z życia wzięta, bliska każdemu z nas, pozwalającą przeglądać się sobie krytycznie ze zdziwieniem niczym w krzywym zwierciadle.

Początek godz. 21.00.

OBSADA:
Niuńcia: Anna Stasiak
Bolo: Janusz Młyński
Prezes, Biskup: Jerzy Kaczmarowski
Wiceprezes, ks. Stefan: Ernest Nita
Pan Aniołek: Marek Sitarski

Czas trwania spektaklu: 100 min.

 

W sobotę (29.08) na Placu Teatralnym „Zielony Gil” ,Barwna komedia opowiadająca o perypetiach miłosnych doñy Diany (w oryginale hiszpańskim imię to funkcjonuje jako doña Juana, co powinno nam już sporo powiedzieć o tej postaci), która dla zdobycia serca don Martina de Ortegi, przebierze się za… niejakiego don Gila i ułoży misterny plan, którego finał zaskoczy nas wszystkich. Zanim jednak do tego końca dobrniemy, czeka nas wiele zaskakujących zwrotów akcji. Sztuka rodem ze Złotego Wieku dramatu. Klasyczny, dobrze skrojony tytuł z muzycznymi akcentami w mistrzowskim tłumaczeniu i adaptacji Juliana Tuwima. Autor dramatu tak naprawdę nazywał się Gabriel Téllez i był mnichem, bratem słynnego zakonu Przenajświętszej Marii Panny od Wykupywania Jeńców. Zakonnik nie próżnował jednak, poświęcając każdą wolną chwilę na konstruowaniu wielopiętrowych komedii omyłek. Podobno miał napisać blisko 400 dramatów. Do dzisiaj przetrwało zaledwie 86 tytułów. Początek godz. 21.00.

 

OBSADA:

Doña Diana: Joanna Wąż
Doña Inez: Sandra Babij
Quintana: Marta Frąckowiak
Don Martin: Robert Kuraś
Don Diego: Lech Mackiewicz
Don Pedro: Janusz Młyński
Osorio: Marek Sitarski
Doña Clara: Alicja Stasiewicz
Caramanchel: Aleksander Stasiewicz
Don Antonio/Valdivieso: Joanna Świrska
Don Ricardo: Radosław Walenda

Czas trwania spektaklu: 110 minut z przerwą

 

W niedzielę (30.08)  coś dla dzieci czyli bajka pt. „Tymoteusz wśród ptaków”.Barwny, zabawny spektakl dla najmłodszej widowni, z zacięciem musicalowym, rozfruwanymi lalkami ptaków i pięknymi kostiumami. Przedstawienie, na którym widz albo będzie pękał ze śmiechu, albo ukradkiem ocierał łzę z oka, a z którego wyjdzie z piosenką na ustach. Zapraszamy widza do świata misia Tymoteusza. A świat to pełen wiosennej, rozkwitającej przyrody, rozśpiewanych ptaków, budzącego się życia… I właśnie w tej wspaniałej aurze na drodze małego Niedźwiedzia pojawia się ogromny kłopot. Znajduje on porzucone jajeczko, którego żaden ptak nie zgadza się wysiedzieć. Opowieść pokazuje, że nawet mały miś może stać się odpowiedzialnym za kogoś jeszcze mniejszego od siebie. W bardzo ciepły i mądry sposób uczy najmłodszych empatii. Bajka zostanie zagrana o godz. 12.00 oraz 16.00.

OBSADA:

Tymoteusz, Pan Drozd: Radosław Walenda
Lis, Pan Drozd: Aleksander Stasiewicz
Tata, Pan Sikorski: Janusz Młyński
Kura, Kukułka, Pani Dudkowa, Leśnie Licho: Anna Stasiak
Pani Sikorska, Leśne Licho: Marta Frąckowiak
Pani Drozdowiczowa, Leśnie Licho: Tatiana Kołodziejska
Pan Dudek, Leśne Licho: Marek Sitarski

Spektakl dla dzieci od lat 3

(dg)-WZG