W ramach 6. KOZZI FILM FESTIWAL Wojewódzka i Miejska Biblioteczna Publiczna im. C.N  orwida w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie z gościem specjalnym tegorocznego festiwalu! Będzie nim polski aktor Marian Opania, który wystąpi z recitalem “Moje fascynacje”.

Organizatorzy festiwalu zapraszają i podkreślają, że fascynacja twórczością takich artystów jak Jacques Brel, Wojciech Młynarski, Bułat Okudżawa zaowocowała recitalem niezwykłych piosenek jak m.in „Cukierki dla panienki”, „Piosenka starszych kochanków” J. Brela, „Modlitwa” B. Okudżawy, „Tyle jest miast” M. Hemara, „Nieśmiały monolog” M. Wolskiego, „Bridż” A. Słonimskiego.
Artysta wykona także utwory śpiewających poetów: Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy z ostatniego spektaklu muzycznego wyreżyserowanego przez Mariana Opanię pt. „Cohen – Nohavica”.

Marian Opania znany aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Urodził się 1 lutego 1943 w Puławach. Jego najwybitniejsze role to monodram „Moskwa-Pietuszki”, Wienedikta Jerofiejewa i rola redaktora w „Człowieku z marmuru”, Andrzeja Wajdy. Od ponad dwudziestu lat Marian Opania związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum, gdzie poza rolami dramatycznymi zachwycał interpretacją piosenek i songów w muzycznych spektaklach „Wysocki”, „Brel” i „Hemar”.

Recital odbędzie się 10 września 2020, godz. 18.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida, Kino Norwid, al. Wojska Polskiego 9. Bilety wstępu  50,00 zł – dostępne na stronie abilet.pl

(dg)-WZG