Marszałek Elżbieta Anna Polak zaatakowała prezydenta Janusza Kubickiego na antenie Radio Zachód w audycji „Gość Radia Zachód” prowadzonej przez redaktora Janusza Życzkowskiego, który dopytywał ją o opóźnienia w budowie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Teraz w obiekcie mogłoby być ratowane zdrowie i życie pacjentów chorych z powodu COVID-19, dla których obecnie brakuje miejsca w Szpitalu Uniwersyteckim podległym Urzędowi Marszałkowskiemu.

Elżbieta Anna Polak, działaczka Platformy Obywatelskiej, która z nominacji partyjnej piastuje funkcję marszałka powiedziała w Radio Zachód: „2 lata opóźnienia inwestycji z powodu opieszałości pana prezydenta, który blokował wydanie pozwolenia na budowę”.

Portal Wiadomości Zielona Góra dotarł do dokumentów, z których wynika, że marszałek Elżbieta Anna Polak kłamie. Poniżej prezentujemy wniosek o pozwolenie na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, który został złożony przez Szpital Uniwersytecki w dniu 28 czerwca 2018 r.

Janusz Kubicki, prezydent Miasta Zielona Góra, wydał pozwolenie na budowę 17 września 2018 r., czyli po około 2,5 mesiącach, a nie po 2 latach jak twierdzi marszałek Polak. Co ciekawe decyzja byłaby wydana wcześniej, ale okazało się, że Szpital Uniwersytecki wystąpił 3 września 2018 r. o zawieszenie postępowania ze względu na konieczność uzupełnia dokumentów. Postępowanie zostało odwieszone 17 września 2018 r. i w tym samym dniu wydano pozwolenie na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

 

WZG