Sobieski Arena Żagań staje na drodze siatkarzy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej II ligi. Spotkanie rozpocznie się w tę sobotę, o 17.00.

To może być ostatni mecz akademików w tym sezonie u siebie. Stanie się tak, jeśli AZS nie uzyska awansu do fazy play-off. Obecnie zielonogórzanie tracą 5 punktów do czwartej Bielawianki Bester Bielawa. Muszą zatem w dwóch ostatnich meczach sezonu zasadniczego zdobyć 6 „oczek” i liczyć, że Bielawianka już nie zapunktuje. W tym sezonie jednak AZS z żadnym zespołem z czołowej trójki ligi nie wygrał.

Przed tygodniem akademicy ulegli 1:3 liderowi, Astrze w Nowej Soli. Trzeci w tabeli Sobieski to jedyny zespół, z którym w Żaganiu AZS nie ugrał nawet seta. – Przeciwnik jest arcytrudny, ale my musimy dać sobie szansę i powalczyć – uważa Wiktor Zasowski, grający trener AZS UZ. Trenerem żagańskich siatkarzy jest Krzysztof Dobek, który w ubiegłym sezonie był szkoleniowcem akademików. Spotkanie odbędzie się w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana. Wstęp jest wolny.

(mk)