Lechia Zielona Góra szykuje się do rundy wiosennej w III lidze. Zespołowi Andrzeja Sawickiego najbardziej doskwierają urazy.

– Jesteśmy od dłuższego czasu bez 8-9 zawodników na treningach. To na pewno nie pomaga, ale mamy nadzieję, że to wszystko wróci do normy – mówi trener zielonogórzan. W ostatni weekend Lechia wygrała w Gorzowie ze Stilonem 2:1, po trafieniach Mariusza Kaczmarczyka i testowanego Kosei Iwao. W tę sobotę, 13 lutego, Lechia zagra kolejny sparing, tym razem z liderem IV ligi, Cariną Gubin.

– Miejmy nadzieję, że będą warunki do grania – liczy A. Sawicki. Runda wiosenna rusza 6 marca. Pierwszym rywalem Lechii będzie Stal Brzeg. W przerwie zimowej, do I-ligowej Puszczy Niepołomice przenieśli się Sebastian Górski i Szymon Kobusiński. Ten drugi jesienią zdobył dla Lechii 17 bramek. Obaj mają już za sobą duży wkład w pierwszy sukces nowego zespołu, który awansował do 1/4 finału Pucharu Polski, pokonując wyżej notowaną Lechię Gdańsk 3:1. Byli gracze zielonogórskiej drużyny asystowali przy dwóch golach.

(mk)ŁZ