Po ostatnich tygodniach, spędzonych na przemyśleniach i ważnych, trudnych rozmowach, dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że podejmuję decyzję, na której wygra Lubuskie – podkreślał Łukasz Mejza podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której wystąpił u boku prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego.

Łukasz Mejza idzie się bić o Lubuskie w Warszawie – W tym organizmie jakim jest obecny zarząd województwa widać zmiany miażdżycowe – mówił niejednokrotnie radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Łukasz Mezja. W ostatnich tygodniach kilka razy podkreślał, że – Lubuski pociąg zmian wjechał na peron. Wszystko za sprawą dynamicznej sytuacji w lubuskiej polityce. Zgodnie z ordynacją wyborczą, to Łukasz Mezja może objąć mandat poselski po Jolancie Fedak. Mejza z decyzją wstrzymywał się długo – Po ostatnich tygodniach, spędzonych na przemyśleniach i ważnych, trudnych rozmowach, dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że podejmuję decyzję, na której wygra Lubuskie – podkreślał podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której wystąpił u boku prezydenta Zielonej Góry.

– Janusz Kubicki jest dla mnie synonimem podejmowania dobrych dla regionu decyzji – zaznaczył Mejza. Łukasz Mejza podczas spotkania prasowego ogłosił, że obejmie mandat posła. – Za nami kilka tygodni wspólnego zastanawiania się nad tą sytuacja. Mieliśmy kilka tygodni rozważań m.in. z prezydentem Januszem Kubickim, z klubem radnych Bezpartyjni Samorządowcy, Samorządowe Lubuskie z prezydentem Nowej Soli, Jackiem Milewskim oraz naszymi przyjaciółmi w Sejmiku Województwa z klubu PSL. Zastanawialiśmy się nad tym co będzie najlepsze dla regionu. Chcę to już powiedzieć oficjalnie idę się bić o Lubuskie w Warszawie jako poseł na Sejm RP. – Województwo lubuskie potrzebuje fightera, który nie opuści gardy podejmując ważne dla regionu decyzje. Lubuskie potrzebuje, aby jego głos był słyszany w Warszawie z mównicy Sejmowej – dodał Mejza.

Szef klubu Bezpartyjni Samorządowcy zaznaczył, że liczy na owocną współprace z pozostałymi parlamentarzystami. W tym celu chce powołać Lubuską Grupę Wsparcia. – Nieważne z jakiej listy zostaliśmy wybrani i co nas różni, łączy nas Lubuskie. Wszyscy powinniśmy grać w jednej lubuskiej drużynie. – zaznaczył. Obecny na konferencji prasowej prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki oficjalnie gratulował Łukaszowi Mejzie. – To jest młody człowiek, który osiągnął gigantyczny sukces. Łukasz jest przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Udało się dzięki ciężkiej pracy i walce o ludzi. Jeżeli Łukasz twierdzi, że jestem jego mentorem to dodam, że uczeń przerósł mistrza – uśmiechał się Kubicki. Prezydent Winnego Grodu dodał, że – Lubuskie potrzebuje wstrząsu, to widać chociażby przez fakt, że jako region otrzymaliśmy mniejszą pulę dotacji UE. Termin ślubowania Łukasza Mejzy na posła na Sejm RP nie jest jeszcze znany.