Zakład Gospodarki Mieszkaniowej we wtorek (9.02) po raz kolejny dostarczył do zielonogórskiego schroniska opał na zimę. – Drewno pochodzi z wycinki drzew martwych i stwarzających zagrożenie przy ciągach pieszo-rowerowych i nieruchomościach z terenu lasów komunalnych Miasta Zielona Góra – informuje prezydent Janusz Kubicki.

Dostawą ok. 3,5 sześć drewna zajęli się pracownicy ZGM. Do końca przyszłego tygodnia schronisko otrzyma następny prezent. – Po rozmowach z OTOZ Animals zamówiliśmy pojemną zmywarkę do mycia psich misek, która bardzo ułatwi pracę wolontariuszom i pracownikom schroniska – przekonuje Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. – Ta kapturowa zmywarka czyści parą, zabija roztocza i bakterie, co będzie miało wpływ na zdrowie psów.

– Bardzo się cieszymy, serdecznie dziękujemy za pomoc – mówi Sylwia Zając, kierowniczka Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. – Potrzebujemy jeszcze magazynów do przechowywania żywności, sprzętu do czyszczenia klatek i klimatyzatorów – wylicza. – Pilną potrzebą jest też wymiana kilku drzwi, bo obecne nie są zbyt solidne.

(rk)-WZG