W upały jest gorąco nie tylko ludziom. Cierpią też zwierzaki: psy, ptaki, owady, które nie zawsze mają dostęp do wodopoju. Pomyśleli o nich radni Paweł Wysocki i Robert Górski (Zielona Razem).

Miasto przyjazne zwierzakom – radni postawili poidełka!

W upały jest gorąco nie tylko ludziom. Cierpią też zwierzaki: psy, ptaki, owady, które nie zawsze mają dostęp do wodopoju. Pomyśleli o nich radni Paweł Wysocki i Robert Górski (klub Zielona Razem).

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 13 sierpnia 2020

Poidełka dla psów, ptaków i owadów pojawią się w 17 miejscach, koszt jednego to 480 zł. Pieniądze na akcję pn. „Miasto przyjazne zwierzakom” wygospodarowano w budżecie Miasta Zielona Góra. Paweł Wysocki tłumaczy, że często spaceruje ze swoim psem po mieście i bardzo dobrze wie, jak trudno jest zaspokoić pragnienie czworonoga. Bo ten przecież nie napije się z butelki, a i woda z ręki właściciela nie bardzo mu smakuje. – Te nasze poidełka nie są podłączone do wodociągu, mają bardzo prostą konstrukcję –  mówi P. Wysocki. – Umieściliśmy tam trzy miseczki, na dole dla piesków, pośrodku dla ptaków, a na górze pszczółkę dla owadów. Dzięki temu zwierzakom już nie będzie tak gorąco – cieszy się.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Poidełka dla zwierzaków wykonał Tomasz Drapiewski z Fundacji Laboratorium w Zielonej Górze. – Konstrukcja wykonana jest ze stali malowanej proszkowo i drewna – dodaje Robert Górski. – Poidełko wkopane jest na 80 cm i zabezpieczone przed wyrwaniem za pomocą poprzeczek umieszczonych pod ziemią.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Poidełka znajdą się:

*os. Przyjaźni

* os. Łużyckie

* os. Zacisze

* os. Leśne

* os. Cegielnia

* wśród bloków przy ul. Osadniczej i Anny Jagiellonki

* przy rowerostradzie Zielona Strzała

* skatepark Kaczy Dół

*  parking przed wejściem do Ogrodu Botanicznego i Minizoo

* Park Kolei Szprotawskiej

* Społeczne Ognisko Artystyczne

* polana  Ognisko na Wzgórzach Piastowskich

* ul. Wyszyńskiego w sąsiedztwo sklepu Leclerc

* skwer pomiędzy ulicami Wyszyńskiego i Anieli Krzywoń

* ul. Wyszyńskiego w pobliżu ronda Jana Pawła II

fot. Piotr Jędzura ŁZ

(rk)-WZG