Jak poinformował prezydent Janusz Kubicki na swoim facebooku – To nie żart na Prima Aprilis. Firma Procter & Gamble podarowała miastu środki czystości i pampersy. Trafią do lubuskich szpitali, zielonogórskich domów opieki społecznej, noclegowni dla bezdomnych i Caritasu. Na pomysł akcji wpadł zielonogórski oddział PCK.

Zielonogórski PCK od kilku lat z powodzeniem współpracuje z polskim oddziałem Procter & Gamble. W tym roku dziewczyny z zielonogórskich szkół dostały od Amerykanów w prezencie podpaski. –  Firma zwróciła się do zarządu PCK, że ma do przekazania środki czystości dla kilku naszych oddziałów, a ja pierwsza ustawiłam się w kolejce – śmieje się Paulina Grzesiowska-Nowak, dyrektor Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze. – Miasto Zielona Góra pomogło nam w logistycznej stronie całego przedsięwzięcia. Nic dziwnego, W. Haręźlak jest miłośniczką PCK, kiedyś nawet była moją komendantką na naszym obozie. Transportem zajęła się zielonogórska firma Impeks, a sprawnym rozładunkiem przesyłki pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Procter & Gamble przekazał 30 palet kapsułek do prania, płynów do mycia naczyń, szampony, pasty i szczoteczki do zębów dla dzieci i dorosłych i pampersy. Impeks bezpłatnie przewiózł dary z magazynów Procter & Gamble z Sochaczewa. W tę sprawę mocno zaangażował się Marek Jabłoński, szef Impeksu. Prezenty trafiły już do DPS w Zielonej Górze, hospicjum na osiedlu Zacisze, całodobowych domów dla bezdomnych, zakładu leczniczego na Zaciszu, Caritasu, Domu Samotnej Matki, Domu Dziecka nr 4, Stowarzyszenia Rondo i Szpitala Uniwersyteckiego im Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.

– Bardzo dziękujemy za ten dar serca – mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. – Po raz kolejny okazuje się, że w trudnych momentach potrafimy się jednoczyć i pomagać sobie nawzajem. Te środki czystości dla najbardziej potrzebujących są obecnie na wagę złota – podkreśla. – Warto podkreślić, że inicjatorem działania jest zielonogórski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.