– Przedsiębiorstwa, które wymagają pracy ciągłej mogą niebawem odciąć pracowników od świata zewnętrznego – informował w programie Miejski Alert Janusz Kubicki.

Walka z koronawirusem trwa. Wiele firm, albo wysłało pracowników na urlopy, albo skierowała ich na pracę zdalną. Są jednak przedsiębiorstwa, w których o „home office” nie ma mowy.

“O jednej rzeczy chciałbym powiedzieć, żeby się ludzie nie denerwowali. Ludzie będą myśleli, że dzieje się coś złego. W niektórych firmach może być taka sytuacja, że będziemy dążyli do odcięcia pracowników od osób z zewnątrz. Rozważamy takie warianty, żeby w przedsiębiorstwach, które wymagają pracy ciągłej, ludzie zostali wręcz skoszarowani”Janusz Kubicki.

Miejski Alert 02.04.2020

„Jesteśmy na wojnie… Czy w pierwszych dniach wojny – mam wystrzelać się z całej amunicji?” – Janusz Kubicki, prezydent Miasto Zielona Góra.Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Czwartek, 2 kwietnia 2020

Prezydent dodał, że chyba nikt nie wyobraża sobie, żeby mieszkańcy zostali bez prądu lub bez wody.

“Sądzę, że mieszkańcy miasta nie wyobrażają sobie życia bez wody. A co by było, gdybyśmy musieli wysłać pracowników na kwarantanne? Rozważamy warianty, aby w zakładach pracy ciągłej mogło dojść do tzw. “skoszarowania”. Ta decyzja może zapaść niedługo. To nie będzie rzecz niespotykana, tylko myślenie do przodu”Janusz Kubicki.
Miejski Alert codziennie o 10:30. Czekamy na pytania: alert@wZielonej.plTe, których nie zdołaliśmy zadać, padną w kolejnej audycji.