Jak funkcjonuje Urząd Miasta w trakcie epidemii koronawirusa? O swoje ważne dla siebie sprawy dopytują słuchacze w programie Miejski Alert.

Jedno z pytań dotyczyło prawa do pobierania renty. Mieszkaniec pytał, czy świadczenie będzie przedłużone automatycznie?

Prezydent Janusz Kubicki zapewnił, że wnioski nadal są rozpatrywane. Komisje pracują bez przeszkód, tylko, że bez udziału interesantów.

“Komisje nie zostały wstrzymane. Odbywają się i pracują bez obecności osób zainteresowanych. Wnioski, które są złożone, będą rozpatrywane bez konieczności stawienia się w urzędzie. Taka decyzja funkcjonuje i wszyscy, który czekają na decyzję, mogą nadal czekać, ale nie muszą iść na komisję. Jeżeli złożony jest wniosek, to ten wniosek zostanie na pewno rozpatrzony”Janusz Kubicki.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 23 marca 2020

Miasto szykuje również kolejne lokalizacje, w których osoby mogłyby zostać poddane przymusowej kwarantannie. To także miejsca, do których mogłyby trafiać zakażone osoby bezdomne. Prezydent zapewnił, że na takie okoliczności Zielona Góra też jest gotowa.

“Takie przypadki też się zdarzają. Są miejsca wskazane przez nas do odbywania kwarantanny, gdzie te osoby mają zapewniony dach nad głową i wszelką pomoc. Jesteśmy gotowi, by uruchomić więcej takich miejsc. To dotyczy też osób, które wracają z zagranicy i nie mają się gdzie podziać, bo w domu przebywa osoba chora. Niestety mieliśmy też przykład, że ktoś oddalał się z miejsca przygotowanego do kwarantanny. Wtedy interweniuje policja, kary są wysokie”Janusz Kubicki.
Program Miejski Alert codziennie o 10:30 na antenie Radia Index oraz na Facebooku. Na pytania czekamy pod adresem mailowym: alert@wZielonej.pl.
MK - Radio Index