… samodyscyplina wciąż potrzebna! O to apelował w programie Miejski Alert Janusz Kubicki.

Prezydent Zielonej Góry stwierdził, że choć w naszym regionie jest najmniej zachorowań w kraju, a od poniedziałku rząd luzuje pewne obostrzenia, nadal powinniśmy mieć się na baczności.

– Życzę wszystkim dużo wytrwałości, dużo spokoju i dużo dyscypliny. Jest to nam cały czas bardzo potrzebne. Życzę sobie i wszystkim, żeby Zielona Góra i region były dalej taką białą plamą na mapie Polski, jeśli chodzi o ilość zachorować. Choć, jak popatrzymy na powiaty żarski i żagańskie, tam się dzieje coraz gorzej. Ten wirus jest bardzo blisko nas. Uważajmy cały czas na to, co robimy – powiedział na antenie radia Index prezydent Janusz Kubicki

Miejski Alert 18.04

Testy, testy, testy… Jak wygląda obecna sytuacja w Miasto Zielona Góra? Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Sobota, 18 kwietnia 2020

To nie jedyny apel włodarza w sobotnim wydaniu programu. Prezydent zachęcił do wsparcia przedstawicieli branży gastronomicznej. – Może jeden posiłek w tygodniu zamówmy od kogoś na wynos? – zaproponował Kubicki.

– Jak się popatrzy na gastronomię, to armagedon to mało powiedziane. Można by wszystkich namawiać do tego, żebyśmy raz w tygodniu zamówili coś na wynos. Większość z nas siedzi w domach i czas na gotowanie jest, ale jak my pomożemy, choćby tak symbolicznie, zamawiając posiłek, u sąsiada czy znajomego, to będzie nam lepiej- mówi prezydent Kubicki.
Miejski Alert wraca w poniedziałek o 10:30. Wtedy też zadamy pytania, których nie zdążyliśmy jeszcze przekazać władzom miasta. I czekamy na nowe sprawy: alert@wZielonej.pl.