Miasto szykuje się do zakupu testów przesiewowych. Chodzi o liczbę kilkudziesięciu tysięcy. Magistrat chce podjąć taką inicjatywę we współpracy z Polikliniką.

Taką informację przekazał nam dziś w „Miejskim Alercie” prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

“Chcemy, aby te testy były dostępne dla mieszkańców. Rozmawialiśmy z marszałkiem Łukaszem Poryckim, aby w ramach środków unijnych zakupić takie testy. Chcemy to zrobić z Polikliniką. Rozmawialiśmy także na ten temat z wojewodą” – Janusz Kubicki.

Kubicki dodaje, że dziś trzeba działać bardzo szybko szczególnie, że badane powinny być w Zielonej Górze osoby starsze i personel DPS-ów.

“Przyznam się, że przestaję patrzeć na innych i robię po swojemu. Mamy duże grupy mieszkańców, które powinny zostać przebadane” – Janusz Kubicki.
Testy kosztują kilka milionów złotych. „Miejski Alert” Radia Index od poniedziałku do soboty o 10.30 i również na Facebooku Radia Index. Wiadomości Zielona Góra, Miasto Zielona Góra oraz na portalu wzielonej.pl.

Miejski Alert – 23.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 23 kwietnia 2020