Miasto zakupiło kilkadziesiąt tysięcy maseczek. Już jutro każdy z mieszkańców Zielonej Góry powinien taką maseczkę otrzymać.

To niezwykle ważna informacja, którą – w dobie walki z epidemią koronawirusa – przekazał nam dziś w “Miejskim Alercie” Janusz Kubicki. Prezydent Zielonej Góry mówi wprost: Chcemy zrobić wszystko, aby nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

“Będziemy chcieli to przed sklepami i w róznych punktach wystawić, by były dostępne. Chcemy, by ci którzy ich nie posiadają zaczęli w nich chodzić. To są maseczki bawełniane, wielokrotnego użytku. Chcemy namówić zielonogórzan, by korzystali z tych maseczek” – Janusz Kubicki.
Janusz Kubicki pytany był również o sprzęt medyczny z Chin. Sprzęt już jest do dyspozycji zielonogórskich placówek medycznych. Kosztował ponad milion złotych. Jeśli chodzi obecnie o liczbę zachorowań na koronawirusa. W całym województwie odnotowaliśmy 62 przypadki, a w Zielonej Górze 10.

Miejski Alert – 08.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Środa, 8 kwietnia 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index