W Zielonej Górze dobrze, w regionie także, ale na Śląsku nie jest najlepiej. Tak w skrócie można podsumować obecną sytuację epidemiczną zarówno w naszym mieście jak i w kraju.

W Zielonej Górze nie odnotowano dziś nowych zakażeń, ale wspomniany Śląsk staje się powoli czerwoną plamą na mapie naszego kraju. Jakie wnioski można z tego wyciągnąć? O to pytaliśmy dziś prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego w programie „Miejski Alert”

“Jeżeli my mamy mało zachorowań, a będziemy mieli jakieś obostrzenia, to chyba nie jest to rozsądne. Na Śląsku  owszem, ale u nas powinna być otwarta granica polsko-niemiecka” – Janusz Kubicki.

Jeśli chodzi o testy  – wciąż wykonujemy ich za mało. W naszym regionie to tylko 80 testów na dobę. Wczoraj minister zdrowia zaapelował o wykonywanie testów komercyjnie.  – Mówiąc delikatnie, nie jest to dobre rozwiązanie – uważa Kubicki:

“Komercyjnie możemy się leczyć, ale to chyba nie tędy droga. rząd nie powinien pokazywać nam takich rozwiązań” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 13.05.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Środa, 13 maja 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index