Kilkunastu prezydentów – w tym włodarz Zielonej Góry Janusz Kubicki – wzięło udział w videokonferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

Rozmowy dotyczyły spraw związanych z gospodarką i inwestycjami. Trwały one ponad 2,5 godziny.  – Były bardzo konkretne – mówił w „Miejskim Alercie” Janusz Kubicki.

“Rozmawialiśmy o tym, co zrobić by gospodarka ruszyła jak najszybciej i jaką pomoc mogą uzyskać samorządy. Pytaliśmy o VAT – takie techniczne i merytoryczne kwestie. Premier powiedział, ze będzie to bardzo trudny okres dla wszystkich i będziemy musieli się zadłużyć” – Janusz Kubicki.

Podczas rozmowy padło pytanie dotyczące naszego regionu. Przypomnijmy, że w województwie lubuskim jest najmniejsza liczba zakażeń na koronawirusa w skali całego kraju. Czy w związku z tym odmrożenie gospodarki może zacząć się od naszego regionu?  – Premier stwierdził, że nie ma takiego pomysłu – dodał prezydent Zielonej Góry.

“Mówiliśmy o tym, że warto zastanowić się na jak najszybszym odmrożeniem. Premier stwierdził, że nie będzie na ten moment podziału na województwa” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 22.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Środa, 22 kwietnia 2020