– Pycha kroczy przed upadkiem – skomentował pytanie o majowe wybory prezydenckie Janusz Kubicki. Gospodarz miasta spotkał się tradycyjnie z zielonogórzanami w programie Miejski Alert.

Sporo mieszkańców naszego miasta zastosowało się do apeli i próśb, aby pozostać w domach, choć zdarzają się wyjątki.

“Te wyjątki to młodzież, która gromadzi się w różnych miejscach. Wczoraj na łączce koło amfiteatru młodzież gromadziła się kilka razy, kilka razy interweniowała straż miejska. Młodzież rozchodziła się i następnie wracała na miejsce. Na ulicy Rezedowej młodzi ludzie zrywali taśmy przed placem zabaw. Na widok patrolu zaczęli uciekać. Taśmy oczywiście zostały uzupełnione. Z kolei na Rzeźniczaka cztery osoby trenowały w siłowni pod chmurką. Tam również interweniowała straż. Serdeczne podziękowania dla wszystkich służb, które pilnują porządku”Janusz Kubicki

Miejski Alert – 28.03.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Sobota, 28 marca 2020

Janusz Kubicki odniósł się także do pytania o wybory prezydenckie, które planowane są na 10 maja. Słuchaczka pytała, jak włodarz widzi organizację wyborów, a także pytała o ich bezpieczeństwo.

“Chyba nikt nie wierzy w to, że te wybory się odbędą 10 maja. Przecież to jest jakaś paranoja. Odniosę się do tego szerzej jutro, ale dla mnie przeprowadzenie wyborów w sytuacji, w której jesteśmy obecnie, jest niewykonalne i irracjonalne. Niech mi ktoś wyjaśni, po co apelujemy do ludzi, żeby nie wychodzili z domów, a w ramach tarczy antykryzysowej organizujemy wybory, jeśli ten ktoś znajdzie w tym sens i logikę, to będę pod wielkim wrażeniem. Ja tego sensu i logiki nie widzę. To jest coś wykraczającego poza zakres zdrowego rozsądku. Ci, którzy prą do wyborów powinni pamiętać, że pycha kroczy przed upadkiem”Janusz Kubicki.

Miejski Alert codziennie o 10:30. Czekamy na pytania: alert@wZielonej.pl. Pytania, których nie udało się zadać dziś, przechodzą na następną audycję.