Czy miasto może pomóc zielonogórskim przedsiębiorcom? A jeśli tak, to w jaki sposób? To pytania, które pewnie interesują zarówno tych, którzy zatrudniają kilka lub kilkanaście osób jak również tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Dziś pytanie o konkretną pomoc postawiliśmy Januszowi Kubickiemu w „Miejskim Alercie” na 96 FM. Prezydent Zielonej Góry przyznał w rozmowie z nami, że magistrat otrzymuje bardzo dużo wniosków o pomoc, ale miasto ma w wielu przypadkach związane ręce.– Sami nie jesteśmy w stanie zadbać o wszystkich przedsiębiorców – mówił Janusz Kubicki.

“Oczekiwania są na dziesiątki milionów złotych. To nie podlega dyskusji. My już zrezygnowaliśmy z części opłat., jakie pobietra miasto. Tutaj bez zadnej akcji piętro wyżej nie ma szans. Sami nie jesteśmy w stanie zadbać o wszystkich przedsiębiorców”Janusz Kubicki.
Przypomnijmy, że urząd miasta Zielona Góra uruchomił akcję KoronaPomoc dla przedsiębiorców i mieszkańców. Szczegóły na stronie urzędu: www.zielona-gora.pl

Miejski Alert – 07.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 7 kwietnia 2020

Janusza Kubickiego zapytaliśmy także o jego relacje z wojewodą Władysławem Dajczakiem w kontekście dość dużego sporu politycznego na linii wojewoda – marszałek Elżbieta Polak. Przypomnijmy obie strony – wojewoda i marszałek – mają różne wizje dotyczące dysponowania kwotami unijnymi w dobie epidemii koronawirusa. Prezydent twierdzi, że jego relacje z wojewoda są dobre.

“Staram się, aby tych waśni i sporów było jak najmniej. My nie mamy problemów ani z wojewodą ani z panią marszałek. Wspólnie razem mozemy zrobić wszystko, by był efekt”Janusz Kubicki.
Maciej Noskowicz - Radio Index