AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w poniedziałek, 24 sierpnia rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Zmiany są zarówno w składzie, jak i w sztabie szkoleniowym drugoligowca.

Za stery chwyci Robert Sokal, który wcześniej był asystentem Wiktora Zasowskiego. Po jego odejściu do Astry Nowa Sól, R. Sokal postanowił zmierzyć się z rolą pierwszego szkoleniowca. – Nie ukrywam, że nie mam dużego doświadczenia trenerskiego, ale jestem ambitnym człowiekiem, a zarząd powierzył mi tę funkcję. Ponadto będę miał wsparcie w drugim trenerze – przyznaje Sokal, który będzie współpracować z Robertem Bitnerem, środkowym akademików. Bitner będzie łączył granie z pracą w sztabie szkoleniowym. Oprócz niego umowy przedłużyli: Mateusz Szmigiel, Andrzej Stanulewicz i Krzysztof Koziuk.

Nowi gracze to: rozgrywający – Łukasz Walawender i Jakub Rugieł, przyjmujący – Mateusz Janusz i Wiktor Polak, środkowi – Adrian Łakatyszewski i Piotr Roszak, atakujący – Michał Prachniewski oraz Libero – Filip Kurzawa i Robert Jakubowski. Ponadto do zespołu akademików po dwóch latach wraca Kamil Rajchel, który występuje na pozycji przyjmującego. Trener liczy, że mocnym punktem akademików będzie przyjęcie i gra w obronie. – Kandydatury konsultowałem z Robertem Bitnerem, ale ostateczna decyzja co do personaliów należała do mnie – zaznacza trener akademików.

W ubiegłym sezonie zielonogórzanom niewiele zabrakło, by zameldować się w pierwszej czwórce. Ostatecznie zespół uplasował się na piątym miejscu. – Nie powiem, że walczymy o utrzymanie, bo mógłbym zdeprymować zawodników, dlatego powiem, że walczymy o jak najwyższe cele – stwierdza R. Sokal. Akademicy ponownie znaleźli się w grupie IV drugiej ligi. – Uważam, że ton rywalizacji w tej grupie będą nadawać Astra Nowa Sól, Sobieski Żagań i Chrobry Głogów – dodaje trener.

Treningi zespół rozpocznie w poniedziałek, 24 sierpnia, na własnych obiektach. Zajęcia od poniedziałku do piątku będą prowadzone dwa razy dziennie. W weekendy zielonogórzanie będą rozgrywać mecze sparingowe. Ligowy sezon rozpocznie się 26 września. AZS w hali UZ podejmie wtedy Olavię Oława.

(mk)- ŁZ