W sobotę (19.09) chynowianie ze Stowarzyszenia Kolorowy Chynów zorganizowali akcję sprzątania świata. Zebrali ok. 30 worków szkła, plastiku i innych odpadów. – Bardzo się cieszę, że nasi mieszkańcy są tak świadomi ekologicznie – mówi radny Zbigniew Binek (Zielona Razem).

fot. Stowarzyszenie Kolorowy Chynów

Mieszkańcy Chynowa tradycyjnie podzielili się na grupy, każda miała do przejścia swój rewir. Posprzątano nie tylko las, ale i sporą część osiedla Kolorowego. – Ta akcja to troszkę walka z wiatrakami – przyznaje Zbigniew Binek. – Zdaję sobie sprawę z tego, że całego Chynowa nie posprzątamy, a za rok o tej samej porze w naszej dzielnicy znów będzie góra śmieci. Nam chodzi jednak o aspekt edukacyjny. Dzieciaki, które w tym uczestniczą dowiadują się jak ważna jest ekologia, a pozostali mieszkańcy mają okazję zobaczyć, że działamy w dobrej sprawie. Po raz kolejny Kolorowy Chynów nie zawiódł, czapki z głów – kończy.

fot. Stowarzyszenie Kolorowy Chynów

Dzieci dostały od organizatorów dyplomy edukacji ekologicznej.

Mieszkańcy segregowali „swoje” śmieci, najwięcej z 30 worków było tych żółtych i zielonych, czyli przeznaczonych na plastik i szkło.

Warto dodać, że sobotnia inicjatywa to było przyjemne z pożytecznym. Pogoda na końcówkę lata dopisała i poza zaprowadzeniem czystości na Chynowie, udał się też spacer.

fot. Stowarzyszenie Kolorowy Chynów
(rk)-WZG