Chyba jeszcze nigdy w historii miasta po 1989 roku nie uchwalono budżetu w tak ekspresowym tempie. Niespełna godzinę potrzebowali zielonogórscy radni, aby przyjąć uchwałę budżetową na kolejny rok dla Zielonej Góry.

Co więcej, przedłożona przez prezydenta uchwała została przyjęta właściwie jednogłośnie. Radni wszystkich klubów zdecydowali się na pozytywne zaopiniowanie budżetu. Wsparł ich w głosowaniu także radny Ruchu Miejskiego – Paweł Zalewski. Jedyną osobą, która nie zdecydowała się oddać głosu w sali sesyjnej był radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Budżet miasta na kolejny rok będzie miał ponad miliard po stronie dochodów, a także około miliarda 36 milionów po stronie wydatków. Będzie więc nieznacznie deficytowy. Oczywiście w trakcie kolejnego roku należy, jak zawsze, spodziewać się modyfikacji uchwały. Finansowe przesunięcia w tak skomplikowanym dokumencie są po prostu standardowe. Jak mówi prezydent Janusz Kubicki – Czeka nas trudne pod względem finansowym następne 12 miesięcy. Co jednak nie zmienia faktu, że miasto nadal będzie się rozwijać. W miliardowym budżecie zaplanowano szereg inwestycji. W tym oczywiście… Remontowych i budowlanych w zakresie dróg i nowych połączeń komunikacyjnych.