Zapowiada się dość duże ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców Zielonej Góry, którzy chcą szybko dojechać np. do ośrodka w Drzonkowie lub do Zespołu Edukacyjnego Nr 4 od strony Zatonia. Miasto zdecydowało się na remont ulicy Modrzewiowej. 

Remontowany odcinek skróci dojazd do WOSIR-u. W tym momencie mieszkańcy byli zmuszeni dojeżdżać do ośrodka ulicą Olimpijską, która w wielu momentach była dość wąska. Szczególne utrudnienie towarzyszyło pieszym i rowerzystom. – Teraz to się zmieni. Powstanie droga i ścieżka rowerowa – mówił w rozmowie z Radiem Index Sebastian Jagiełowicz – przewodniczący zarządu dzielnicy Nowe Miasto.

To jeden z elementów ścieżki rowerowej, której brakowało idącej z centrum Zielonej Góry przez Raculę i Drzonków do pałacu w Zatoniu – dodał S. Jagiełowicz. – Była to dotychczas droga bardzo piaszczysta i uciążliwa. Teraz będzie droga zrobiona z eko-kostki i umożliwi dodatkowy przejazd i będzie stanowić alternatywę dla Olimpijskiej, którzy będą mogli przejechać lub przejść na przykład do szkoły. Takiego przejazdu wcześniej brakowało.

W ramach robót remontowana jest też ulica Zmienna.

Inwestycja pochłonie kwotę1 mln 770 tys. zł. Pieniądze pochodzą z trzech źródeł: funduszu integracyjnego, sołeckiego i tzw. “chodnikowego”, który w zeszłym roku wymyślił prezydent Janusz Kubicki.

Prace mają się zakończyć pod koniec września.

Maciej Noskowicz- WZielonej.pl, rk(WZG)