Starasz się o pracę w policji? Jednym z elementów procedury rekrutacyjnej jest test sprawności fizycznej. Jak go zaliczyć? Policja zaprasza na spotkania, podczas których instruktorzy pokażą jak sprawnie i szybko pokonać tor przeszkód.
Ćwiczenia praktyczne dla kandydatów do służby w policji odbywają się w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej 22. Pierwsze spotkanie już było, w środę, 10 czerwca. Na kolejne policja zaprasza 18 i 24 czerwca w godz. 11.00-13.00. W tym czasie każdy chętnych może wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić, na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód.
– TSF, czyli test sprawności fizycznej polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym – tłumaczy podinsp. Małgorzata Stanisławska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. – Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
Podczas spotkania w hali przy ul. Strzeleckiej instruktorzy pokażą jak prawidłowo przejść ten etap kwalifikacyjny i skorygują ewentualne błędy popełnione przez kandydatów. – Takie spotkanie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności, a instruktorzy chętnie podpowiedzą jak technicznie pokonywać przeszkody, aby zrobić to sprawie, szybko i zmieścić się w założonym czasie – dodaje M. Stanisławska. – Zapraszamy wszystkich chętnych!
(dsp) - ŁZ